شهر جدید اندیشه کجاست ؟ | زندگی در شهرک اندیشه | ✔️
آشنایی کامل با شهر جدید اندیشه و زندگی در این شهر :

مقدمه آشنایی با شهر جدید اندیشه : رشد شدید جمعیت در کلان شهر هایی از جمله تهران موجب مشکلاتی همچون ترافیک ، آلودگی هوا ، گرانی ، شلوغی و عوامل دیگری که در کلان شهر ها به مرور بوجود می آید موجب بروز از این قبیل مشکلات شده است . در اصل هدف اصلی شهر سازی در حومه تهران نیز حل این مشکلات است . شهر اندیشه با پیشرفت و رونق سریعی که داشته است و بخاطره مزایایی که دارد ، زندگی در شهرک اندیشه بهترین منطقه در نزدیکی تهران و کرج میباشد .  همچنان ساختمان سازی برای زندگی در اندیشه ادامه دارد و فاصله آن تا تهران از سمت غرب کمتر شده است . اگر در تهران مجبور به اجاره نشینی هستید یا توان خرید خانه ویلایی ندارید میتوانید در اندیشه صاحب خانه شده و در صورت نیاز به راحتی با مترو و وسایله نقلیه دیگر به تهران و کرج رفت و آمد کنید .

دسترسی های شهر جدید اندیشه به اطراف :

دسترسی هایه اندیشه به نقاط دیگر به این صورت میباشد که از اطراف به طور کامل متصل به شهرهای دیگر همچون : کرج ، شهریار و ملارد می باشد. از بخش جنوبی متصل به شهرهای شهریار و ملارد، از غرب متصل به فردیس کرج و بخش شمالی آن هم با دیگر شهرک های کرج همجوار می باشد .

شهر جدید اندیشه در فاصله ۳ کیلومتری شمال شرقی شهریار قرار دارد .همانگونه که گفتیم شهر جدید اندیشه به منظور مدیریت جمعیت در تهران و کرج  با هدف کنترل  جمعیت در کلان شهر  ساخت و ساز در اندشه استارت خورد . از مزیت هایه عالی اندیشه دسترسی  آسان به تهران و کرج ، آب و هوای عالی و شهر سازی مدرن در این شهر میباشد که محل بسیار خوبی برای زندگی با توجه به قیمتهایه مناسب خانه ها و امکانات بسیار خوبی که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد میباشد .

اگر بواسطه شغل و کارتان باید هر روز به تهران بروید و به خاطر بالا بودن هزینه های خرید و اجاره مسکن یا مشکلاتی که در تهران گریبان گیر میباشد مانند آلودگه هوا در تهران به فکر اجاره یا خرید خانه در حومه تهران هستید زندگی در شهرک اندیشه بهترین گزینه  است تا هم مسیر رفت و آمدتان به اطراف راحت باشد و هم از قیمتهایه مناسب و امکانات شهر جدید اندیشه استفاده کنید و در این شهر صاحب خانه هایه بسیار خوب شوید .فاصله مکانی اندیشه تا تهران بواسطه ساخت و ساز هایه مسکونی تا وردآود تهران ادامه پیدا کرده و این فاصله از غرب به نصف فاصله ۳۰ کیلومتری تا میدان آزادی میرسد.

اندیشه 6 فاز دارد . خانه هایه این شهر هم به صورت آپارتمانی و هم ویلایی ساخته شده است . از نکات مهم در اندیشه ساخت و ساز شهری اصولی با مهندسی روز و مدرن میباشد .

شهر جدید اندیشه کجاست ؟ زندگی در شهر اندیشه :

شهرستان اندیشه واقع در غرب استان تهران همجوار با استان البرز قرار دارد . این شهر از نظر تقسمات کشوری جزوه شهریار میباشد و در بخش مرکزی شهرستان شهریار واقع شده است . فاصله اندیشه تا شهریار ۳ کیلومتر تا شمال غربی شهرستان شهریار و هفت کیلومتری جنوب شرقی کرج فاصله دارد و تا تهران هم حدود ۳۰ کیلومتر مسافتش میباشد . اندیشه در جنوب رشته کوهایه البرز قرار گرفته و زمینی نسبتا صاف دارد .

استارت شهر سازی در حومه تهران تا حد زیادی جمعیت سرازیر تهران را به سمت زندگی در حومه تهران بکشاند که در این سالها این اتفاق افتاده است . شهر اندیشه از مهمترین شهر هایه حومه تهران در ۳۰ کیلومتری پایتخت میباشد که با مزایایه بسیار خوبی که دارد رشد سریع و پیشرفت بسیار زیادی در این سالها داشته است و به عنوان یک شهر نوساز بهترین منطقه برای سرمایه گذاری میباشد . از نکات مثبت در اندیشه ساخت ساز اصولی  وقیمت هایه مناسب ساختمان ها بوده است که خانه و آپارتمان هایه نقلی تا ساختمان هایه لاکچری با بروز ترین دانش مهندسی با قیمت هایه مختلف ساخته شده است.

کمترین فاصله تا کرج و تهران با دسترسی هایه شهری بسیار خوب :

فاصله زمانی اندیشه تا تهران : در صورت خلوت بودن مسیر حدود 20 دقیقه تا نهایت سی دقیقه است و فاصله مکانی آن هم با ادامه داشتن ساختمان سازی ها مدام در حاله کوتاه تر شدن است. اندیشه از سمت غرب هم از سمت جاده کرج – فردیس هم از پل فردیس وارد مسیر ورود به اندیشه میشویم. فاصله زمانی کرج به اندیشه : مسیر اندیشه به کرج کوتاه تر از مسیر تهران به اندیشه میباشد.ساخت راه ها خوشبختانه در اندیشه به شکل اصولی و خوبی ساخته شده است یعنی طول عرض خیابان ها مهندسی خوبی دارد تا رفت آمد برای ساکنین سخت و دشوار نباشد . همچنین تعدا زیادی پارکینگ عمومی رایگان در مکان هایی که مراجعه حضوری بالایی دارد در اختیار ساکنین ش۶هر قرار گرفته شده است .

امکانات شهرک جدید اندیشه :

امکانات شهری در مناطق مختلف اندیشه وجود دارد مانند : مدارس ، دانشگاه ، کتابخانه ها ،فضاهایه گردشی و ورزشی ، پارک ها ، باشگاه ها و زمین هایه ورزشی برای کودکان و بزرگسالان ، استخر و مراکز خدماتی مختلف مانند پست ، مخابرات ، بانک ، درمانگاه و … میادین خرید میوه ، اماکن تجاری با امکانات عالی ساخته شده اند . و به طور کلی کلیه امکانات و موارد مورد نیاز در شهر مانند آتش نشانی ، پاستگاه و غیره در شهر اندیشه برای رفاه حال و امنیت مردم وجود دارد .آنتن دهی و وضعیت شبکه هایه اینترنتی و تلفنی در این شهر خوب میباشد .

نکات جالب و حائز اهمیت که خیلی از کلان شهر ها را متاسفانه درگیر خود کرده است یعنی کم بودن فشار آب خوشبختانه در اندیشه این مشکل وجود ندارد .

بازار ایران اسلامی که در اندیشه به سبک میدان نقش جهان ساخته شده است از مکان های زیبایه فرهنگی و هنری این شهر میباشد در ادامه بیشتر با این بازار آشنا خواهیدشد. قدمت شهر جدید اندیشه به قبل از انقلاب بر میگردد البته این زمان مربوط به فاز یک میباشد که همه فازها قدیمی تر بوده و بافت مسکونی و خانه هایش غالبا  قدیمی تر ازفاز هایه دیگر میباشد .

جمعیت شهر اندیشه از قوم هایه مختلف و اغلب مهاجر از شهر هایه مجاور میباشد . آب و هوای خوب و پاکتر اندیشه به نسبت استان تهران بخاطر نزدیکی اش به شهریار از علت هایه توسعه بخشی به این شهر است از دیگر علت ها ایجاد فرصت هایه جدید برای جمعیت سرازیر تهران و راحتی از نظر دسترسی به پایتخت و آسایش و رفاه بیشتر موارد محیط زیستی و کاهش آلودگی هوا بهره برداری شده است . خیلی از مردم توانستن در این شهر صاحب خانه بشوند کسب و کار راه بی اندازند و یا اجاره منزل و هزینه هایشان را بسیار کمتر کنند .

خیلی از مردم ساکن در شهر جدید اندیشه شاغل در غرب تهران و کارمندان و کارکنان ادارات و کارخانه هایه صنعتی میباشند . از لحاظ جغرافی اندیشه در منطقه ای گرم و خشک است اما به جهت قرار گریری در برابر باد هایه شهریار و قرار گرفتن  در منطقه جنوب رشته کوه البرز هوای این منطقه اغلب خنک بوده و آب و هوای خوبی همچنین در فصل هایه بهار و تابستان دارد . البته ناگفته نماند در اندک مناطقی مانند شرق اندیشه بخاطر وجود معادن ماسه گرد و غبار وجود داشته و یا بخاطر کارخانه آسفالت سازی بوهایه نامطبوعی گاهی وجود داشته که آن هم بسیار کم و شاید برای ساکنین مسئله قابل لمس و زجر آوری نباشد .

فاز یک انیشه

بازار ایرانی اسلامی شهر اندیشه به سبک میدان نقش جهان :

بازاری به سبک میدان نقش جهان در چند کیلومتر آن طرف تر از تهران واقع در شهر اندیشه حتما دیدن این بازار که برگرفته از میدان نقش جهان و ترکیب معماری مدرن و کلاکسیک به جهت استفاده مردم از امکانات تجاری ، فرهنگی و گردشی ساکنین اندیشه ساخته شده است . تماشا و آشنایی هر انسانی با معماری ، فرهنگ و بزرگان عرفانی ، دانشمندان ، شعرا و دیگر بزرگان تاریخ ایران لذت بخش است . قطعا خرید و گردش در این بازار با دیدن نماهایه سنتی در کنار امکانات روز بسیار لذت بخش خواهد بود.

بازار بزرگ میدان نقش جهان اصفهان در اندیشه :

اگر ساکن تهران هستید حتما باید برای شما هم جالب بود که بدانید در نزدیکی تهران بازاری وجود دارد هماند میدان نقش جهان اصفهان که با سبک معماری ایرانی اسلامی ساخته شده است.بازار ایرانی اسلامی شهر اندیشه در شهریور هزار و سیصد و نود با بودجه ای بالغ بر دیویست میلیارد تومان در دست ساخت قرار گرفت این بازار از بناهایه فاخر ایران میباشد . مساحت این بازار  صد و پنجاه دو هزار متر با زیر بنا صدو و بیست و سه هزار متر مربع احداث شده است . ساختار این بازار کاملا مشابه بازار نقش جهان اصفهان نیست بلکه با الگو برداری از بازارنقش جهان و ترکیب معماری کلاسیک و مدرن این بازار طراحی و به انجام رسیده و میشه گفت یکی از زیبا ترین بازار هایه ایرانی اسلامی در تهران میباشد . این بازار دوازده درب ورودی در سه طبقه ساخته شده است .

امکانات این بازار شامل : مکان هایه تجاری ، مسجد ، آب نماها ، سالن هایه چند منظوره ، سالن هایه ورزش هایه باستانی زور خانه ای و فضای سبز زیبا به مساحت هفت هزار متر مربع ساخته شده است . یاد و خاطره اساطیر و معماری ایرانی و اسلامی کشورمان به شکل تماشایه زنده لذت بیشتری دارد به علاوه اینکه در کنار تماشایه بخش هایه مختلف این بازار از امکانات زیادی که در این بازار وجود دارد استفاده خواهید کرد .

برای ساخت این بازار به سبک ایرانی اسلامی مبلغی حدور 200 میلیارد تومان هزینه شده است . از زیباترین  مکان هایه ایرانی اسلامی بکار رفته در این بازار مسجد ایرانی اسلامی سلمان فارسی میباشد . این مسجد با زیر بنایی به حدود چهار هزار و سیصد و ده متر ساخته شده . همچنین مسجد ساخته شده در اوله این بازار با معماری و کاشی کاری هایه  بسیار خوب و منحصر به فرد سبک ایرانی اسلامی این بازار را به زیبایی تداعی بخشید است

بازار شهر اندیشه نقش جهان

کدام فاز شهرک اندیشه بهتر است :

بهترین فاز شهرک اندیشه فاز سوم اندیشه میباشد و با محبوبیت و معروفیت بالایی که دار به نگین اندیشه معروف است ، اغلب مردم اندیشه را با این فاز میشناسند . این فاز در مرکز اندیشه قرار دارد دسترسی راحتی به دیگر مناطق داشته بنابراین اگر بخواهید از امکانات فاز هایه دیگر اندیشه استفاده کنید یا در رفت و آمد زیاد تا تهران یا جایه دیگر باشید دسترسی راحتی خواهید داشت . همچنین خود فاز سه اندیشه دارایه امکانات رفاهی ، تجاری ، ساختمان سازی مدرن و اماکن ورزشی ، استخر هایه سرپوشیده و سر باز میباشد . مجتمع تجاری نگارستان در این فاز قرار دارد ، بیشتر خانه هایه فاز سه ویلایی میباشند و دارایه لوکس ترین و گران قیمت ترین خانه هایی ویلایی در اندیشه است . نکته دیگری که در رابطه با این فاز وجود دارد این است که بافت شهری این فاز دارایه بروزترین و بهترین زیر ساخت هایه شهری میباشد .

خرید آپارتمان در اندیشه به عنوان یکی از شهرهای نوساز حاشیه تهران یک فرصت سرمایه گذاری خوب به شمار میرود .البته هر سرمایه گذاری ای نیاز به اطلاعات دارد و بدون اطلاعات کافی  یک سرمایه گذاری موفق غیر ممکن است .مشاورین املاک نوین با سالها تجربه در زمینه خرید و فروش آپارتمان و با تسلط کافی بر منطقه  میتواند شما را برای خریدی آسان تر مشاوره نمایند و موارد سرمایه گذاری مناسب را به شما معرفی نمایند .

برای انتخاب و خریدی راحت و آسان تر مسکن نوین مشاور املاک در فاز یک اندیشه با سالها تجربه کار در اندیشه متنوع ترین فایل ها را در اختیارتان میگذرد تا با توجه به بودجهاتن در مناطق خوب اندیشه صاحب خانه شوید .

جمعیت تهران روز به روز در حال افزایش است اما از آن سو تهران گنجایش این تعداد انبوه جمعیت را ندارد. آلودگی هوا باعث شده است که خیلی ها تمایل داشته باشند خارج از تهران زندگی کنند. خرید مسکن در  اندیشه یه اقدام عاقلانه و آینده ساز برای زندگی در حومه تهران است.با تراکم شدید جمعیت در تهران و نارضایتی مردم، نیاز به تشکیل شهرهای جدید و نوپا در حوالی تهران احساس می شود تا بتوان نیاز این افراد را به مسکن تامین کرد. شهر جدید اندیشه از جمله این شهرهاست که چند سالی از شکل گیری آن می گذرد و جمعیت زیادی در آن زندگی می کنند.

آشنایی با فاز هایه اندیشه :

فاز اول اندیشه : فاز یک جنوبی ترین فاز اندیشه و قدیمی ترین فاز این شهر با بافت مسکونی سنتی میباشد و تنها فاز اندیشه است که زیر نظر شهر داری شهریار میباشد . وقتی وارد این فاز میشوید سه خیابان به موازات هم به نام‌های خیابان طالقانی، مدرس و دنیا مالی قرار دارد . این سه خیابان خیابان هایه طولی اندیشه میباشند در عرض شهر خیابان هایه زیادی با بخش شرقی و غربی تقسیم بندی میشوند . همانگونه که گفتیم بافت شه در فاز یک قدیمی میباشد و امکانات و کیفیت شهری کمتری به نسبت فاز هایه دیگر اندیشه دارد به همین خاطر با قیمت کمتری میتوان در این فاز ملک خرید ، بخش شرقی فاز یک قیمت کمتری به نسبت بخش شرقی آن داشته بخاطره اینکه بخش غربی طالب بیشتری برای خید ملک داشته و گران تر است .

فاز دو اندیشه : فاز دو اندیشه در غرب فاز سوم اندیشه شمال غربی اندیشه قرار گرفته است ، فاز دو جایه آرامی است و خانه هایش اکثرا با متراژ بالا میباشد و قیمت بالایی هم دارد ، اگر به دنبال خرید خانه لوکس میباشد و دنبال جایه آرام برای زندگی هستید خانه هایه این فاز بسیار عالی میباشد . 

فاز سه اندیشه : فاز سه اندیشه دارایه بیشترین امکانات و مجتمع هایه تجاری و رفاهی مانند مجتمع تجاری نگارستان میباشد  و با امکاناتی که دارد موجب رونق اقتصادی در این فاز شده است . این فاز اصول شهر سازی خوبی داشته در غرب این فاز تعداد خانه هایه ویلایی بیشتری وجود دارد.

فاز چهار اندیشه : در فاز چهار هم مانن فاز سه امکانات تجاری زیادی وجود دارد از جماه معروفترین آن بازار ایرانی اسلامی که در اواسط مقاه شما را با این بازار آشنا کردیم . بافت خانه هایه فاز چهار هم بیشتر به صورت خانه هایه ویلایی و سازمانی میباشد .

فاز ّپنج اندیشه : فاز ۵ اندیشه در امتداد فاز چهار قرار گرفته است . خانه هایه فاز پنج اندیشه هم به صورت ویلایی و هم آپارتمانی میباشد . فاز پنج هم دارایه مراکز تجاری و فرهنگی از جمله مدارس ، مسجد و … میباشد . فاز پنج در بخش شمالی اندیشه بوده و میدان خلیج فارس نقطه اتصال بین فاز چهار و پنج میباشد .

فاز ششم اندیشه : فاز شش اندیشه خلوت ترین و کم تردد ترین فاز اندیشه میباشد . زمین هایه این فاز اغلب خصصوصی بوده و در این سالها ساختمان سازی هایی صورت گرفته است . البته قبل از خرید باید ببینید شهرداری به آن زمین جواز ساخت میدهد یا نه .

2 دیدگاه

 1. صانع پلاستیک
  2021-01-13
  | پاسخ
  | پاسخ

  کدوم فاز شهرک اندیشه بهتره برای سرمایه گذاری ؟

  • مسکن نوین
   2021-01-13
   | پاسخ
   | پاسخ

   شهرک صدف واقع در فاز ۳ از مناطق خیلی عالی و میشه گفت بهترین منطقه برای سرمایه گذاری در اندیشه هست و البته مناطق دیگر هم امکانات شرایط و مزایایه خاص خودشونو رو دارند

ارسال دیدگاه